PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

  • Šedý Instagram Icon

(c) Pardubický pivovar 2018, designed and developed by Puro Creative

Pardubický pivovar, Porter Slovakia, s.r.o., Kliňanská cesta 657, Námestovo, Žilinský kraj, Slovensko, pardubickypivovar.sk

PARDUBICKÝ

TAXIS 

SVETLÝ ŠPECIÁL

Pardubický Taxis je špeciálne viacstupňové pivo, ktoré vďaka jeho chuti môžeme skutočne označiť za výnimočné. Náš sládek ho varí podľa vlastnej receptúry od roku 2011. Nadväzuje na tradíciu siahajúcu až do povojnovej doby, keď sa v päťdesiatych rokoch varil podobný špeciál pod názvom Primát.

Pri výrobe Taxisu sa používa moravský slad, kvalitná voda a kvalitný žatecký chmeľ. Výsledkom je hlboko prekvasené pivo so strednou plnosťou, stredným „řízem” a výraznou a zároveň príjemnou chmeľovou chuťou a vôňou. Dôsledkom väčšieho dávkovania chmeľu ide o jedno z horkejších pív Pardubického pivovaru. Výborne sa hodí ku všetkým ťažším jedlám slovenskej a medzinárodnej kuchyne, vrátane tých, ktoré sú pripravované z divokej zveri.

Špeciál je pomenovaný po jednom z najťažších dostihových skokov na starom kontinente – Taxisovej priekope (Taxis). Náš špeciál je určený hlavne pre náročných a pre víťazov, pre ktorých život nie je prekážkou, ale výzvou!

TYP PIVA

Svetlý špeciálne

OBSAH ALKOHOLU

6.0 % obj.

ZLOŽENIE

voda, jačmenný slad, žatecký chmeľ

BALENIE

Sud 15l

Sud 30l

Fľaša 0,33l / 0,5 l

Fľaša 1l

Multipack (3x0,33l)

Multipack (8x0,5l)

Multipack s pohárom (5x0,5l)

Mixpack

(3x0.33l)