PRIHLÁSTE SA NA ODBER NOVINIEK

  • Šedý Instagram Icon

(c) Pardubický pivovar 2018, designed and developed by Puro Creative

Pardubický pivovar, Porter Slovakia, s.r.o., Kliňanská cesta 657, Námestovo, Žilinský kraj, Slovensko, pardubickypivovar.sk

Pivovary Staropramen sa stali majoritnými

akcionármi regionálneho Pardubického pivovaru

Spoločnosť Pivovary Staropramen, ktorá je dlhodobo druhou najväčšou pivovarníckou spoločnosťou v Česku a má významné postavenie na zahraničných trhoch, dnes oznámila, že získala väčšinový podiel akcií (89%) v regionálnom Pivovaru Pardubice. Dôvodom tohto kroku je pokračujúci záujem spotrebiteľov o regionálnej značky pív a s tým rastúci význam týchto pivovarov.

 

Ku Smíchovskému Staropramenu a regionálnemu severomoravskému Ostravar tak novo patrí východočeský Pardubický pivovar, ktorého predaja chce nový majiteľ rozšíriť nielen do celého Česka, ale aj posilniť predaje za hranicami republiky. Aby si pivovar zachoval čo najviac svoj charakter, nebude začlenený do pivovarské skupiny, ale zostane samostatným právnym subjektom so svojím vedením, súčasnými zamestnancami a hospodárením.

 

Česko prešlo v oblasti pivovarníctva v posledných 10 rokoch významnou zmenou. S rozvojom mini a malých pivovarov začala vzrastať dopyt pivárov po nových druhoch pív a nových značkách. Výčapné stojany v dnešných krčmách majú dnes čoraz viac výčapných kohútov, aby uspokojili rôzne chute štamgastov krčiem. Jeden výčapné kohút je navyše často určený na pravidelne sa meniace ponuke pív.

„Rostoucí zájem o piva z regionálních pivovarů jsme si v posledních třech letech mohli sami vyzkoušet díky speciální nabídce piv z našeho regionálního pivovaru Ostravar. Vaříme je pod označením Speciály ze spilky a úspěšně distribuujeme po celém Česku. Už dvě z těchto piv, Mustang a Černá Barbora, se staly tak oblíbenými, že jsme je začali vařit celoročně a jejich prodeje meziročně rostou o devadesát a více procent,“ hovorí o hlavnom trende na pivovarníckom trhu Petr Kovařík, generálny riaditeľ spoločnosti Pivovary Staropramen.

Aj táto pozitívna skúsenosť firmy sa severomoravským Ostravar a dlhodobý plán spoločnosti v oblasti remeselných pív stojí za rozhodnutím vedenie spoločnosti investovať do ďalšieho regionálneho pivovaru, tentoraz s domovským regiónom vo východných Čechách. „Je nám velkou ctí a jsme velice rádi, že dnes můžeme oznámit, že jsme s majiteli Pardubického pivovaru podepsali smlouvu o koupi většinového podílu akcií. Jde o významný krok a milník v historii naší firmy, díky kterému rozšíříme naši nabídku o výborná, velmi kvalitní a zajímavá piva. Zároveň jsem velice rád, že do naší pivovarské rodiny přivítáme zkušené kolegy z východních Čech,“ komentoval uzatvorenie zmluvy Petr Kovařík.